home appliances

زودپز دوقلو کاخلر

 

 


 

 

 

راهنمای به کارگیری و استفاده از زود پز و بخار پز کاخلر:

خواهشمندیم قبل از به کار گیری زود پز کاخلر به جهت تفاوتی که در ساختار آن نسبت به نمونه های مشابه قبلی وجود دارد حتما این متون را مطالعه بفرمایید.

ضمن تشکر از انتخاب زودپز کاخلر، شایان ذکر است به جهت حصول اطمینان از ایمنی، دوام و زیبایی و کارایی این محصول بهترین مواد اولیه جهت ساخت این محصول استفاده شده است. در روند ساخت این زودپز ابتدا طراحی دقیق و سپس تولید توسط بهترین مواد و همچنین آزمایشات سخت و دقیق در روند تولید دخیل بوده تا در نهایت بهترین نتیجه و محصول حاصل گردد. اگر شما این وسیله را به درستی بتوانید استفاده کنید به سرعت آشپزی خواهید کرد. با بکارگیری این محصول شما 70 درصد در وقت و 50 درصد در انرژی مصرفی نسبت به حالت عادی صرفه جویی خواهید کرد بدون از دست دادن بو و طعم و ویتامین طبیعی غذا. غذای پخته شده در زودپزهای کاخلر سالم و لذیذ خواهد بود.

این دفترچه راهنما برای اطلاع شما از نحوه بکارگیری و کاربردهای مختلف و تفاوت های ارائه شده در محصول پیش روی شما از حیث طراحی که منجر به راحتی و ایمنی کاربرد این محصول شده است، می باشد. شما با خواندن این دفترچه همه آن مواردی را که باید بدانید را فراخواهید گرفت.

دستورالعمل های ایمنی

1.      خواهشمندیم جهت ایمنی خودتان قبل از بکارگیری این زودپز برای اولین بار یکبار به طور کامل این دستورالعمل را مطالعه فرمایید. هیچگاه اجازه ندهید افراد ناآگاه از مطالب این دفترچه از زودپز استفاده نمایند.

2.      در هنگام بکارگیری زودپز بسیار مراقب کودکان باشید و زودپز را از دسترس کودکان دور نگاه دارید.

3.      این وسیله را تنها برای پخت غذا در منزل استفاده کنید و از بکاربردن آن برای دیگر اهداف به جد خودداری کنید. به عنوان مثال از بکاربردن آن جهت استریزه کردن وسایل پزشکی در مراکز پزشکی جدا خودداری کنید چرا که این زودپز توان تحمل دمای استریزاسیون را ندارد.

4.      این زودپز را می توانید بر روی اجاق های گازهای الکتریکی، اجاق های گازی و یا اجاق مغناطیسی بکار ببرید.

5.      قبل از هر بکارگیری زودپز، همواره زودپز را از لحاظ موارد ایمنی همچون (سوپاپ محدود کننده فشار، سوپاپ ایمنی، واشر لاستیکی، پوشش ضد انسداد، سوپاپ ضد فشار) و یا درب و بدنه آن چک کنید که خراب یا کثیف نشده باشند.

6.      دمای جوش مواد مایع داخل زودپز نباید از 120 درجه سانتی گراد بالاتر باشد. بعد از آن که مایع داخل زودپز به دمای جوش رسید میزان بسیار زیادی بخار تولید خواهد کرد که از سوپاپ زودپز اضافات بخار خارج می شود که می بایستی مراقب باشید ضدماتی به شما وارد نشود.

7.      هیچگاه زودپز را در اعماق آتش فرو نبرید به عنوان مثال بر روی شعله های سرکش هیزم یا داخل فر نگذارید چرا که قطعات لاستیکی و پلاستیکی زودپز خراب خواهد شد.

8.      هیچگاه زودپز را بدون ریختن مایعات در درون آن بکار نبرید چرا که موجب سرخ شدن بدنه زودپز و خرابی زودپز و اجاق خواهد شد. لذا جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل به دستورالعمل زیر پایبند باشید:

1.      حداقل مایعات: یک چهارم از ظرفیت زودپز

2.      حداکثر مایعات: دو سوم از ظرفیت زودپز. البته برای غذاهای دارای فوم که در پخت و پز با افزایش حجم و کف همراه است همچون برنج، حبوبات و یا سبزیجات خشک این حداکثر به بک سوم حجم زودپز می رسد.

9.      زودپز در هنگام بکارگیری تحت فشار شدید بخار است. لذا عدم توجه به نکات داخل دفترچه راهنما ذدر حین بکارگیری منجر به سوختگی و جراحت شدید خواهد شد. قبل از قرار دادن زودپز بر روی اجاق مطمئن شوید که درب زودپز به درستی بسته و چفت شده باشد و از قرار دادن هر چیزی بر روی سوپاپ محدود کننده فشار اجتناب کنید.

10.در هنگام کار همواره زودپز را تحت نظر داشته باشید. اگر بخار از سوپاپ فشار ثابت با از اطراف واشر لاستیکی به خارج فوران کرد، فوراً آتش را خاموش و نسبت به رفع مشکل اقدام نمونه و سپس پخت و پز را ادامه دهید.

11.در هنگام جابجایی زودپز در زمانی که ذاغ بوده و تحت فشار بخار است بسیار مراقب باشید که با تماس دست یا بدنتان با سطح زودپز دچار عارضه سوختگی و جراحت نشوید. حتی می توانید از دستکش های مخصوص برای جابجایی زودپز استفاده کنید.

12.زودپز را قبل از باز کردن باید به خوبی تکان دهید چرا که ممکن است تکه های گوشت، استخوان، حبوبات یا سبزیجات قسمت های خروج بخار را مسدود کرده و در نتیجه در هنگام باز کردن درب زودپز با انفجار دیگ و سوختگی شدید مواجه شوید. لذا بهتر است از ریختن میوه جات و پوره ها در داخل دیگ خودداری کنید.

13.هیچگاه درب زودپز را نباید با زور بیش از حد باز کرد. اگر دیدید درب زودپز باز نیاز به کارگیری نیروی بیش از حد برای باز کردن دارد احتمالا بخار دیگ به طور کامل خارج نشیده است. همواره قبل از باز کردن درب مطمئین شوید که بخار به طور کامل خارج شده است.

14.هیچگاه در هنگام پخت و پز دریچه خروج بخار را به سمت خود نگذارید و از در معرض بخار قرار دادن دست، صورت و دیگر قسمت های بدن جدا پرهیز کنید.

15.اگر شما گوشت را با پوست در داخل زودپز انداخته اید به عنوان مثال در هنگام پخت زبان یا روده (سیراب و شیردان) ممکن است در هنگام پخت و پز با افزایش حجم و تورم زیادی روبرو شوند لذا از کندن پوست تا زمانی که گوشت دارای تورم و حجم غیرعادی است خودداری کنید. چرا که ممکن است بخار از نسوج گوشت بیرون زده و موجب سوختن دستان شما شود.

16.لطفا در مکانیسم های ایمنی زودپز تغییری ایجاد نکنید. هیچگاه سوپاپ های زودپز را تغییر یا روغن کاری نکنید. هیچگاه زودپز را در حالتی که قسمتی از آن خراب شده است یا به درستی کار نمی کند مورد استفاده قرار ندهید. بلکه به نزدیکترین تعمیرگاه مجاز مراجعه فرمایید.

17.اجازه دهید بخار به طور عادی از سوپاپ های خروج بخار خارج شود. همچنین عجله در باز کردن درب در بسیاری از موارد موجب عدم توجه و اطمینان کاربر از خروج کامل بخار از زودپز شده و در نتیجه موجب سوختگی کاربر شده است.

دستور العمل قبل از بکارگیری برای نخستین بار

قبل از بکارگیری دستگاه برای نخستین بار حتما یکبار به طور کامل ای دفترچه را مطالعه کنید. خصوصا توصیه های ایمنی را با دقت بیشتری به کار ببندید.

یکبار به طور کامل تمامی اجزاء زودپز را با آب و مواد شوینده بشویید و آب بکشید. سپس زودپز را تا نیمه از آب پر کردن و درب آن را ببندید سپس زودپز را بر روی شعله قرار دهید و صبر کنید تا بخار از سوپاپ محدود کننده فشار خارج شود. اجازه دهید تا این بخار برای مدت 20 دقیقه از سوپاپ خارج شود تا بوی زودپز را برطرف کند. سپس شعله را خاموش کرده و اجازه دهید زودپز سرد شود. سپس یکبار دیگر آن را با آب و مواد شوینده به خوبی بشویید و آب بکشید.

قبل از پخت و پز: قبل از آغاز پخت و پز سوپاپ محدود کننده فشار، سوپاپ ایمنی، مجراهای خروج بخار و تمامی دیگر قسمت ها را چک کنید که از لحاظ ظاهری و عملکرد درست و صحیح باشند.

چک کنید که لاستیک دور درب به درستی در جای خود قرار گرفته باشد.

مطمین شوید که وقتی درب زودپز را می خواهید ببندید به میزان کافی فضا برای تولید بخار دارید.

نحوه باز کردن درب زودپز: برای باز کردن درب زودپز دسته روی درب  را و با عبارت open مشخص شده فشار دهید و شما به راحتی می توانید درب پوش را از دیگ زودپز جدا کنید.

قرار دادن مواد غذایی در زودپز: در هر پخت و پز حداقل یگ لیوان آب باید در ظرف اضافه کنید.

بستن درب زودپز: درب پوش زودپز را در حالی که کلیپس های اطراف آن باز بوده بر روی دیگ قرار داده سپس دسته روی درب را جهت فلشی که بر روی دسته یا عبارت close نشان داده شده باز کنید. در این حالت دسته وقسمت زیرین آن باید در یک راستا قرار گرفته باشد.

فرایند پخت غذا در زود

زودپز را بر روی یک شعله مناسب قرار دهید به گونه ای که قطر شعله باید از قطر زودپز کمتر باشد. همچنین مطمین شوید دریچه خروج بخار علامت حالت پخت و پز (حالت کاری) تنظیم شده باشد و نه بر روی علامت خروج بخار . در ابتدا شعله را با حداکثر توان خود بکار ببرید اگر از اجاق گاز سوز استفاده می کنید مراقب باشید شعله های آتش از اطراف زودپز زبانه نکشد و تنها کف زودپز را تحت تاثیر قرار دهد.

پس از آغاز فرایند گرمادهی، دما شروع به افزایش کرده و بخار تولید شده فشار داخل زودپز را افزایش می دهد. بخار از سوپاپ زودپز خارج شده و. به مرور اکسیژن داخل دیگ نیز خالی می شود که ممکن است به ویتامین ها و مواد معدنی داخل غذا و آسیب رساند. لذا بهتر است غذا را بیش از حد در زودپز مورد طبخ قرار ندهید. قفل ایمنی فشار ثابت پس از مدتی به طور خودکار بسته می شود. پس از مدتی اولین حلقه سفید رنگ بر روی نمایشگر فشار نمایان می شود.

زمانی که بخار از سوپاپ محدود کننده فشار بیرون بزند و سوپاپ مذکور به سمت بالا پریده باشد در این زمان فرایند حقیقی پخت آغاز می گردد و در این زمان شما می توانید  میزان حرارت اجاق را به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی کاهش دهید. اگر بخار از سوپاپ محدودکننده فشار خارج نشود شما می توانید میزان حرارت را افزایش دهید تا فشار داخل زودپز افزایش دهید.

انتهای فرایند پخت

پس از پایان فرایند پخت می بایستی قبل از باز کردن درب زودپز ابتدا بخار داخل زودپز را به طور کامل خارج شود و همچنین قبل از باز کردن زودپز چندین بار به خوبی زودپز را تکان دهید تا از خروج بخار از داخل دیگ اطمینان حاصل کنید.

سرد کردن زودپز در زیر آب جاری: آب جاری را به گونه ای بر روی درب زودپز بگیرید که آب به سوپاپ ها نفوذ نکند و بخار آب بتواند از سوپاپ خارج شود. این کار را آن قدر ادامه دهید تا حلقه های نشانگر فشار به داخل محل خود باز گردند و نمایان نیاشند. از قرار دادن زودپز در ظرف آب خودداری کنید.

مراقبت و نگهداری

هر بار پس از استفاده از زودپز، دیگ و درب زودپز را به طور کامل بشویید. فقط از شستن درب زودپز حتما تایمر را از آن جدا کنید. دیگ را با دست یا ماشین ظرفشویی و درب را تنها با دست می توایند بشویید. جهت شستشوی زودپز هیچگاه از مواد اسیدی یا برس های سیمی استفاه نکنید و. تنها از یک ابر یا اسکاج های نرم و مواد شوینده معمولی بهره بگیرید.

در هر شستشو شما بایستی سوپاپ ها واشر لاستیکی را به خوبی بشویید تا ذرات غذا بر آنها نفوذ نکرده باشند. سوپاپ محدود کننده فشار را به راحتی می توایند از محل خود خارج کرده و در زیر شیر آب به خوبی بشویید. این کار برای ایمنی زودپز در دفعات بعدی بکارگیری بسیار لازم و ضروری است.

جهت افزایش طول عمر زودپز بهتر است بعد از شستشو تمامی قسمت ها را با پارچه ای نرم خشک کنید. اگر در هنگام نگهداری از زودپز در قفسه ها واشر لاستیکی را بر روی درب قرار دهید و درب زودپز را ببندید مسلماً به مرور زمان و خیلی زودتر از حد معمول خاصیت ارتجاعی خود را از دست خواهد داد.

هشدار: بسته به میزان و نحوه استفاده از زودپز شما می بایستی واشر لاستیکی دور درب و اورینگ های مربوط به سوپاپ ها را هر 1 تا 2 سال تعویض کنید. در مواردی که عارضه یا خرابی زودتر از معمول واقع شود(همچون ترک خوردن، تغییر رنگ، پوسیدن یا خشک شدن لاستیک) می بایستی سریعا نسبت به تعویض این قطعات لاستیکی اقدام کرد تا ایمنی زودپز حفظ شود.

سوالات متداول و پاسخ ها

مشکل

دلایل احتمالی بروز مشکل

راه حل مشکل

نشانگر فشار بعد از مدتی که از آغاز کار زودپز می گذرد هیچ گونه حرکتی نمی کند

1. احتمالا درب زودپز به خوبی بسته نشده است.

2. حرارت ان قدر کم است که مایع داخل زودپز به جوش نیامده است.

3. واشر های لاستیکی احتمالا خراب یا کثیف شده است.

4. میزان بسیار کمی مایع در زودپز ریخته اید.

1. درب زودپز را دوباره با دقت بیشتری ببندید.

2. میزان شعله را افزایش دهید.

3. قطعات را بشویید و یا در صورت نیاز تعویض کنید.

4. برررسی کنید که میزان مایع داخل زودپز از 4/1 کل حجم آن کمتر نباشد.

صدای بخار خروجی از سوپاپ محدود کننده فشار شنیده می شود اما فایل مشاهده نیست.

1. سوپاپ مذکور توسط چیزی مسدود شده است.

2. لوله خروجی مسدود شده است.

3. پخت آنقدر ادامه یافته که دیگر آبی در دیگ باقی نمانده است.

4. اجاق گاز تراز نیست.

1. سوپاپ را تمیز یا تعویض کنید.

2. لوله را تمیز یا در صورت نیاز تعویض کنید.

3. گاز را فوراً  خاموش و به میزان لازم مایعات در دیگ بریزید.

4. گاز را تراز کنید.

بخار از سوپاپ ایمنی شروع به خارج شدن می کند.

1. مجرای خروجی بخار از سوپاپ محدود کنند فشار مسدود شده است.

2. میزان غذا در داخل زودپز بیش از حد مجاز است

3. دما بیش از حد است.

1. لوله را تمیز یا در صورت نیاز تعویض کنید.

2. مقداری از مواد را از داخل زودپز بکاهید

3. میزان دما را پس از بررسی میزان مواد داخل زودپز کاهش دهید.

بخار از اطراف لبه های درب زودپز خارج می شود.

1. سوپاپ محدود کننده فشار و سوپاپ ایمنی کهنه و فرسوده شده اند.

2. واشر لاستیکی دور درب به درستی در جای خود قرار نگرفته.

3. واشر لاستیکی خراب یا سخت و خشک شده است/

4. واشر لاستیکی دور درب کثیف است.

5. درب زودپز به درستی بسته نشده ات.

1. سوپاپ را تمیز یا در صورت نیاز تعویض کنید.

2. ..واشر را در جای خود به درستی قرار دهید.

3. یک واشر جدید در درب قرار دهید.

4. واشر را تمیز یا در صورت نیاز تعویض کنید.

5. درب زودپز را به درستی ببندید.

باز و بست کردن درب به راحتی انجام نمی کیرد.

1. اندازه واشر لاستیکی مناسب درب زودپز نیست.

2. زمانی درب را می خواهید باز کند که هنوز فشار به حالت عادی بازنگشته و نشانگر فشار به محل خود باز نگشته است.

3. فشار بیش از حد در هخنگام باز و بست درب موجل خرابی برخی قسمت ها شده است.

1. یک واشر لاستیکی مناسب اندازه زودپز جایگزین واشر قبلی کنید.

2. درب زودپز را تنها هنگامی باز کنید که نشانگر فشار به حالت عادی بازگشته است.

3. هیچگاه جهت باز و بسته کرده درب زودپز از نیروی بیش از حد استفاده نکنید. اگر برخی قسمت ها خراب شده است نسبت به تعویض آنها توسط فردی متخصص اقدام کنید.

 

توجه: اگر در حین کار احساس کردید برخی قسمت های زودپز خراب است بهتر است فورا اجاق را خاموش کرده و اجازه دهید به طور کامل سرد شود و سپس درب زودپز را باز کنید.

زمان پخت انواع غذا

فرایند حقیقی پخت از زمانی آغاز می شود که بخار از سوپاپ محدود کننده فشار به بیرون بیاید و سوپاپ به سمت بالا امده باشد. طول زمان پخت را می توانید از جدول مربوطه اما این جدول تنها یک راهنماست و این زمان بستکی مستقیم به کیفیت و اندازه قطعات غذا و طعم و مزه مورد انتظار شما دارد. لذا بهتر است از یک ساعت یا زمان سنج برای نگاه داشتن طول زمان پخت استفاده کنید و یک جدول شخصی برای این منظور تنظیم نمایید.

 

 

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی :اصفهان،خیابان هاتف روبروی پمپ بنزین،ساختمان کاخلر

تلفن فروشگاه مرکزی:03132283873

اخذ نمایندگی فروش لوازم خانگی کاخلر